Į pirmą puslapį
Katedros Caritas Išklausymo tarnystės kreipimasis
Paskelbta: 2019-01-24 09:48:22

 

 

 

Mieli parapijiečiai,

išeidami po mišių, dažnai matome žmogų su ištiesta ranka, prašantį išmaldos vaistams, maistui ar kitam kilniam tikslui. Bet kartais  mūsų akys mato, o širdis byloja, kad tos aukos bus panaudotos kitaip, dažniausiai alkoholiui ar kitokioms ydoms tenkinti. Tokiais atvejais  protas grumiasi su širdimi: lyg ir nepadoru pinigų neduoti, bet supranti, jog esi akivaizdžiai apgaudinėjamas...

 

Pamąstykime,  ar savo vaikams  tikrai duotumėte visa, ko jie prašo? Juk norime, kad jie būtų savarankiški ir orūs, mokėtų ne tik gauti, bet ir duoti.

Sakoma, jei nori žmogui padėti, duok jam meškerę, o ne žuvį. Ranką ištiesusieji nori gauti žuvį, t.y. pinigų čia ir dabar. Tačiau pastebime, kad labiausiai jiems reikia ne materialinės paramos, o palydėjimo į oresnį gyvenimą.

 

Katedros Carito savanoriai žino atvejų,  kai  buvusieji išmaldos prašytojai,  gavę reikiamo dėmesio ir pagalbos, pakilo į savarankišką ir orų gyvenimą. Todėl norime pakviesti nebūti abejingais ir tokiais atvejais į išmaldos prašytoją pažiūrėti su meile, skirti jam savo laiko ir dėmesio, pasikalbėti su juo.

Pasikalbėję su vargšu ir pasidomėję jo problemomis,  patarkime jam kreiptis (o dar geriau – palydėkime jį)  į Katedros Carito išklausymo tarnystę ar VA Caritą, kur mūsų savanoriai ar Carito profesionalai padės spręsti jo sunkumus kompleksiškai.

 

Mūsų parapijos Išklausymo tarnystės savanoriai budi kiekvieną pirmadienį nuo 18:30 iki 19:30 Katedros parapijos namuose Tilto 1A.

 

aukštyn